Narava je za nas pripravila predvideno kombinacijo hranilnih snovi in zelo modro sestavljeno razmerje le teh. Korist bomo imeli le, če ponujeno uporabimo v taki obliki. Hrano čim manj spreminjajmo in umetničimo.
Notranje plasti pšeničnega zrna sestavljajo škrobova zrnca. Sorazmerje med škrobom in ostalimi snovmi, ki so v in zunaj zrna, je idealno za potrebe našega telesa. Vsako zrno vsebuje otrobe, to je zunanja plast zrna, ki je iz beljakovinskih plasti, rudninskih sestavin in elementov v sledovih, ki so neizmerno pomembni. Žal prehranska industrija s poliranjem pšeničnih, ječmenovih, riževih zrn to zunanjo plast zrna olušči.
V zrnu je kalček. V njem so maščobe, fosfati, beljakovine, vitamini, predvsem vit.E. Zunanja plast zrna pokriva celuloza, ki ni prebavljiva in jo naše črevesne resice ne morejo vsrkati, pa vendar spodbuja črevesne resice k delovanju in omogoči njihovo čiščenje.
Pšenična zrna pustite vzkliti. Pest pšeničnih zrnc enakomerno razporedite na mokro bombažno krpo, ki jo namestite na plastično podlago. Poskrbite, da kalijo na toplem in da je krpa ves čas vlažna, mora biti napojena z vodo. Glede na toploto, traja 3 do 5 dni, da pšenica vzklije. Kalčki naj zrastejo do 5 mm. Tako nabreknjena kaleča pšenična zrna zmeljite s paličnim mešalnikom v kašo. H kaši pa dodajte, kar vam poželi srce:
Dajte si duška, igrajte se z dodanimi živili glede na letni čas in si pripravite raznoliko krepčilo. Telo vam bo hvaležno.
Lepo vas pozdravljam,
Jana